Technologia

Czym jest montaż powierzchniowy SMT?

• Zakładki: 35


Montaż powierzchniowy SMT to niezwykle popularny sposób na realizację procesu montażu nawet najmniejszych elementów elektronicznych na specjalnie przygotowanej płytce. Coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie tej metody w świadczeniu usług. Jak wyglądają najważniejsze praktyki, które zapewniają najwyższą jakość montażu?

Kontrola jakości montażu powierzchniowego

Gotowy produkt, stworzony za pośrednictwem specjalnej technologii powierzchniowej, pomimo wdrożenia automatyzacji muszą zostać odpowiednio zweryfikowane pod kątem jakości wykonania. Bardzo często dodatkowa inspekcja zapewnia wychwycenie nawet najmniejszych błędów, które nie mają wpływu na jakość realizowanego procesu, ale jednak mogą zostać wyeliminowane przy kolejnych usługach. 

Nie ulega jednak wątpliwości, że wysokiej jakości elementy SMD w połączeniu z odpowiednią infrastrukturą sprawi, że montaż powierzchniowy to rozwiązanie najbardziej efektywne, które przy okazji zapewnia relatywnie niskie koszty realizacji procesu. 

Czy montaż SMT chroni przed wyładowaniami elektrostatycznymi?

ESD, lepiej znane pod nazwą wyładowań elektrostatycznych stanowią poważne zagrożenie, szczególnie w obliczu bezpośredniej interakcji z urządzeniami elektrycznymi. W procesie montażu powierzchniowego niesamowicie istotne jest, by firma zapewniała odpowiednie uziemienie, minimalizujące ryzyko uszkodzenia elementów elektrycznych wskutek właśnie ESD. To świetna praktyka, która zwiększa produktywność procesu montażu i zapewnia jeszcze wyższą jakość. 

Najwyższej jakości komponenty

Montaż powierzchniowy jako taki sam w sobie stanowi jedno z najlepszych rozwiązań dla firm, które w dobie miniaturyzacji elektroniki starają się zapewnić możliwie jak najbardziej gęste ułożenie elementów elektronicznych na powierzchni płytki. To jednak, co w dużej mierze świadczy o jakości finalnej, to elementy SMD i ich jakość. Dlatego zadbajmy, by te były najwyższej jakości. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Masser Profesjonalny montaż SMD i THT  

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *