Technologia

Czym jest montaż powierzchniowy SMT?

• Zakładki: 59


Układy elektroniczne to niezwykle powszechnie stosowane elementy, które znajdują swoje miejsce w większości urządzeń elektronicznych. By jednak zapewnić funkcjonalność danych urządzeń, niezbędne jest wykonanie montażu elementu na płytce drukowanej. Spośród różnych metod tego montażu, na szczególną uwagę zasługuje montaż powierzchniowy SMT.

Montaż SMT to bardzo precyzyjny sposób umieszczania elektronicznych komponentów i bezpośredniemu przyklejeniu ich na płytkę drukowaną. Elementy elektroniczne, nazywane także z angielskiego Surface Mount Devices (SMD) cechują się przede wszystkim płaską obudową, dedykowanymi końcówkami lutowniczymi, a także niezwykle małymi rozmiarami. 

Między innymi właśnie ze względu na montaż prototypowych układów elektronicznych o niezwykle małych rozmiarach, proces ten jest skomplikowany, i wymaga odpowiednich technologii i nadzwyczajnej precyzji. 

Dlaczego montaż SMT to idealne rozwiązanie?

Montaż SMT najczęściej odbywa się w sposób automatyczny, dzięki czemu cały proces produkcyjny z nadzwyczajną precyzją uwzględnia rozmieszczenie elementów nawet w przypadku gęstego ich rozmieszczenia. Płytki elektroniczne zamontowane za pomocą SMT są bardzo odporne na czynniki mechaniczne, takie jak wibracje czy wstrząsy a niezwykle szybki czas montażu na linii produkcyjnej znacznie redukuje koszty całego procesu. 

Firma Messer, specjalizująca się w profesjonalnym montażu SMD i THT z najwyższą jakością zrealizuje usługi związane z dopasowanie technologii montażu do konkretnych potrzeb klienta.  

Artykuł powstał przy współpracy z firmą MESSER profesjonalny montaż SMD i THT – https://messer-smt.eu/

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
147 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *