Technologia

Drukarka laserowa czy atramentowa? Poznaj rady od ekspertów z firmy printer4!

• Zakładki: 356


Trudno byłoby sobie wyobrazić biuro bez sprawnie funkcjonującej drukarki. Również w warunkach domowych tego typu urządzenia są niekiedy niezbędne. Problem pojawia się jednak przy wyborze modelu. Kiedy lepiej zdecydować się na drukarkę laserową, a kiedy na atramentową?

Zalety drukarek laserowych i atramentowych

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego rodzaju drukarki, warto przyjrzeć się ich zaletom. Drukarki laserowe znane są zwykle z szybkości wydruku. Co więcej, są niezawodne i w przypadku ich użytkowania można zapomnieć o zasychaniu dyszy. Istotny jest również fakt, że tekst wydrukowany przed drukarkę laserową nie smuży się przez wilgoć. Drukarki atramentowe natomiast mają małe gabaryty, szybciej rozpoczynają pracę i zwykle charakteryzuje je lepsza jakość wydruku. Maszyna atramentowa z systemem butelkowym kosztuje więcej niż drukarka laserowa kolorowa czy czarno-biała, ale za to jej eksploatacja jest tańsza. Jak jednak wiadomo, zakup i dobór urządzenia to kwestia w pełni subiektywna.

Jaki rodzaj drukarki do biura i do domu?

Drukarka laserowa to urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w biurze lub szkole. Powodem jest przede wszystkim szybkość drukowania nawet dużych nakładów papieru. Poza tym laserowe urządzenia bywają też znacznie bardziej wytrzymałe i wydajne. Drukarka atramentowa natomiast to wybór do domu lub miejsc, w których drukuje się szczegółowe odbitki. Przed podjęciem decyzji o wyborze rodzaju drukarki trzeba wziąć pod uwagę zarówno zalety, jak i wady poszczególnych urządzeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
303 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *