Gadżety

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie dysku USB

• Zakładki: 433


Dyski USB są bardzo pomocnym narzędziem, dzięki któremu możemy przechowywać i przenosić różne dane w szybkim tempie. Współcześnie na rynku znajduje się wiele modeli od różnych producentów. Czym kierować się podczas wyboru pamięci USB?

Pojemność pamięci

Zanim dokonasz zakupu, zorientuj się ile tak naprawdę pamięci będziesz potrzebować. Jeżeli na dysku chcesz przechowywać małe pliki, takie jak arkusze z tekstem, to wystarczy Ci dysk o małej pojemności. Jeżeli jednak chcesz przechowywać duże pliki, takie jak zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości, programy oraz pliki graficzne czy muzyczne, to warto zainwestować w dysk USB, który pomieści większą liczbę danych.

Szybkość przesyłania danych

Jest ona podzielona na 2 części – szybkość odczytu oraz szybkość zapisu. Pierwsza z nich to prędkość z jaką możesz uzyskać dostęp do danych znajdujących się na dysku. Druga natomiast to prędkość z jaką dokonujesz zapisu plików na dysku. Wydajność dysku USB zależy od szybkości przesyłania danych, dlatego warto wybierać takie dyski, w których prędkość ta będzie większa. Prędkość ta jest mierzona w megabajtach na sekundę (MB/s).

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
318 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *