Technologia

Zamki elektroniczne na kod – jak działają i gdzie je wykorzystać?

• Zakładki: 18


Zamki elektroniczne na kod są świetnym zabezpieczeniem przed wtargnięciem niepowołanych osób. Drzwi z takim zamkiem można otworzyć jedynie znając zaprogramowaną kombinację cyfr.  Z tego względu wykorzystuje się je w wielu miejscach – od hoteli, po gabinety lekarskie.

Jaka jest zasada działania zamków elektronicznych na kod?

Zamek na kod można spotkać w wielu miejscach, ponieważ jest świetnym zabezpieczeniem drzwi. Zasada ich działania jest niezwykle prosta i bardzo skuteczna. Z zewnętrznej strony drzwi umieszcza się wkładkę otwieraną kodem cyfrowym. Można ją zaprogramować na wybraną przez siebie kombinację cyfr, która będzie znana tylko osobom wtajemniczonym np. domownikom czy współpracownikom.

Z drugiej strony drzwi znajduje się standardowa klamka gałka, którą możemy otworzyć bez konieczności wpisywania kodu. Z tego względu korzystanie z takiego zamka jest niezwykle proste i wygodne. Zamek na kod można łatwo i szybko otworzyć, jeśli tylko zna się kombinację cyfr. Wpisanie kodu nie jest jedyną możliwością otwarcia zamka – można zrobić to także za pomocą technologii Bluetooth, korzystając z telefonu komórkowego. Oba te sposoby są nieskomplikowane i bezpieczne.

Gdzie można wykorzystać zamek elektroniczny na kod?

Zamki elektroniczne na kod są wykorzystywane w wielu różnych miejscach – zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i firmowych lub publicznych. Są świetnym rozwiązaniem do gabinetów lekarskich, aby jedynie zatrudniona kadra miała dostęp do wybranych pomieszczeń. Sprawdzają się także w hotelach i apartamentach na wynajem – kombinację cyfr można w łatwy i szybki sposób zresetować, dając gościom unikalny kod na czas pobytu. 

Artykuł został stworzony przy współpracy z firmą Wandex.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
199 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *