Technologia

Drukarka laserowa czy atramentowa – jaki model drukarki wybrać do biura?

• Zakładki: 412


Wybór odpowiedniego urządzenia do biura może mieć kluczowe znaczenie. W zależności od potrzeb firmy, może przełożyć się on na optymalizację kosztów, a nawet sprawne funkcjonowanie biura. Ciągłe awarie drukarki może bowiem skutecznie dezorganizować pracę wszystkich pracowników, którzy z niej korzystają. Drukarka laserowa czy atramentowa – która lepiej sprawdzi się w Twoim biurze?

Drukarka laserowa i atramentowa – podstawowe różnice

Rozwój technologii sprawił, że pewne różnice między drukarką laserową a atramentową nieco się zatarły. Nadal jednak co do zasady można stwierdzić, że drukarka laserowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie drukowana jest duża liczba czarno-białych dokumentów – wydruk jest szybszy i cichszy. Dużą zaletą drukarek laserowych jest ich stosunkowo niski koszt eksploatacji. Tonery do nich są tańsze i na dłużej wytrzymują, zaś same drukarki laserowe rzadziej ulegają awarii. Z kolei drukarka atramentowa będzie lepszym wyborem wszędzie tam, gdzie drukowane są materiały w kolorze. Jest ona także tańsza w zakupie.

Gdzie kupować tanie i dobre tusze i tonery do drukarek?

Kupując drukarkę, należy przyjrzeć się cenom eksploatacji poszczególnych modeli. Okazuje się bowiem, że koszt zakupu drukarki jest symboliczny w porównaniu z kosztem zakupu tonerów bądź tuszy. Korzystną opcją dla firm jest zaopatrywanie się w tuszę bądź tonery do drukarki w sklepie z artykułami papierniczymi – przy okazji można zamówić do biura papier ksero i inne artykuły biurowe. Pozwoli to zaoszczędzić czas, a także środki finansowe, jakie przeznaczamy na utrzymanie firmy.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem smartkleks.pl

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
433 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *