Foto

Jak wybrać obiektyw do aparatu?

• Zakładki: 281


Każdy profesjonalny fotograf powie Ci, że obiektyw jest zdecydowanie ważniejszy, niż aparat z którego korzystasz. Lepszym rozwiązaniem jest mieć dobrej jakości obiektyw i słabszy aparat, niż na odwrót. Warto kupić korpus aparatu i obiektyw osobno. Jak zatem wybrać obiektyw do aparatu?

Obiektyw zmiennoogniskowy czy stałoogniskowy?

Obiektywy zmiennoognioskowe są lepszym rozwiązaniem, ponieważ w ramach jednego obiektywu możemy mieć tak naprawdę kilka różnych kątów widzenia, co pozytywnie przekłada się na kształtowanie plastyki zdjęć. Minusem takich obiektywów jest to, że są znacznie droższe, niż obiektywy stałoogniskowe.

Jak dobrać ogniskową?

Przedstawiamy kilka rodzajów najbardziej popularnych zdjęć i odpowiadające im ogniskowe. Jeżeli chcesz robić zdjęcia z podróż i selfie, potrzebne będą obiektywy szerokokątne, dlatego polecamy obiektywy, które mają ogniskowe w przedziale 24-35mm. Jeżeli chcesz robić zdjęcia codzienne, uniwersalne, to polecamy obiektywy, których ogniskowa wynosi między 35-55mm. Jeśli chcesz robić zdjęcia portretowe, które mają wyostrzony szczegół, to polecamy obiektywy z ogniskową 55-85mm.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
272 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *