AGD i RTV

Jakie garnki można myć w zmywarce? Odpowiada Gerlach

• Zakładki: 396


Kupując nowy zestaw garnków, bardzo często skupiamy się na swoich potrzebach kulinarnych i dopasowaniu naczyń do posiadanej kuchenki. Gdy przychodzi do ich czyszczenia, nagle okazuje się, że zestaw garnków nie współpracuje ze zmywarką. Niestety nie wszystkie materiały obronną ręką wychodzą z kontaktu z silnymi detergentami i wysokim ciśnieniem strumienia wody. Dowiedz się, jakie garnki można myć w zmywarce. 

Jak wybrać odpowiednie garnki do mycia w zmywarce?

Producenci garnków stosują oznaczenia, dzięki którym wiemy, czy garnek może być używany na danym typie kuchenki lub też czyszczony w zmywarce. Wystarczy baczniej przyjrzeć się opakowaniu. Na wszelki wypadek należy sprawdzić, czy materiał, z którego wykonano garnki, jest odporny na działania wysokich temperatur i silnych detergentów. Tylko w ten sposób upewnisz się, że twoje naczynia dobrze zniosą częste kontakty ze zmywarką.  Garnki powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne i mieć gładkie powierzchnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, aby ułatwić usuwanie brudu i zapobiec osadzaniu się bakterii. Powinny być wyposażone w specjalne uchwyty i pokrywki, które są odporne na działanie środków czyszczących stosowanych w zmywarkach. Musisz również upewnić się, że naczynia są dostosowane do rozmiaru kosza zmywarki. 

Jakie są najlepsze materiały na garnki do mycia w zmywarce?

Jeśli nie masz zamiaru wracać do mycia ręcznego, zapewne zastanawiasz się, z jakiego materiału powinny być wykonane garnki. Zestaw naczyń z materiałów odpornych na wysokie temperatury, takich jak stal nierdzewna 18/10,  aluminium lub tworzywa sztuczne, powinien się znaleźć w centrum twojego zainteresowania. W zmywarce nie zaleca się mycia garnków miedzianych, żeliwnych oraz z powłokami ceramiczną lub teflonową ze względu na możliwość utraty ich właściwości.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
279 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *