AGD i RTV

Czym kierować się podczas wyboru odkurzacza automatycznego?

• Zakładki: 423


Odkurzacze automatyczne stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Znalezienie idealnego robota może okazać się zadaniem trudniejszym, niż nam się wydaje. Na rynku jest obecnie mnóstwo modeli od wielu producentów. Przedstawiamy kilka wskazówek, które warto wykorzystać podczas wyboru automatycznego odkurzacza.

Rozmiar czyszczonej podłogi

Sprawdź ile metrów kwadratowych odkurzacz będzie musiał wyczyścić. Jeżeli Twój dom jest niewielkich rozmiarów, odpowiedni będzie odkurzacz, który jest w stanie sprzątnąć do ok.60 m2 podczas jednego naładowania baterii. Jeżeli jednak masz duży dom, zdecyduj się na odkurzacz wyposażony w większą baterię oraz zbiornik.

Pokonywanie progów

Wiele automatycznych odkurzaczy potrafi pokonywać progi w drzwiach, ale zależy jakiej wysokości. Jeżeli próg ma więcej niż 3cm, robot może napotkać trudności i będzie mu ciężko, przez co trzeba będzie przenieść robota ręcznie za próg. W takim przypadku, lepiej wybrać podstawowy model robota.

Głośność

Odkurzacze automatyczne są znacznie cichsze niż ich tradycyjni koledzy. Niemniej jednak, głośność poszczególnych modeli może bardzo się różnić, dlatego dokonując wyboru warto zwrócić uwagę na to, jaką głośność emituje konkretny model. Jeżeli odkurzacz będzie stosowany wtedy, gdy nie będzie Cię w domu, głośność pracy urządzenia zapewne nie będzie miała dla Ciebie aż tak dużego znaczenia.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
454 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *