AGD i RTV

Jaki uchwyt do telewizora kupić?

• Zakładki: 46


Chcesz powiesić telewizor na ścianie, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Potrzebujesz do tego specjalnego uchwytu, który pozwoli Ci na bezpieczne umieszczenie ekranu w pewny, bezpieczny i bezproblemowy sposób. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni uchwyt, a będziesz mógł cieszyć się estetycznie zamontowanym telewizorem na swojej ścianie.

Rodzaje uchwytów do telewizora

Na rynku dostępne są trzy głównie typy uchwytów do telewizora, które różnią się możliwościami i rodzajem regulacji. Wybór odpowiedniego wariantu zależny jest głównie od miejsca, w którym chce się zamontować telewizor. Wyróżnia się uchwyty do telewizora płaskie, uchylne i ruchome. Warto jednak zaznaczyć, że dostępne są również innego typu uchwyty, stworzone do specjalnych rozwiązań, np. uchwyty sufitowe, dobrze sprawdzające się przy niepewnych ścian, które utrudniają wkręcenia śrub czy też mogą nie utrzymać ciężkiego telewizora zawieszonego na uchwycie.

Kto powinien postawić na uchwyty do telewizora?

Czym charakteryzuje się płaski uchwyt do telewizora? Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mogą pozwolić sobie na zamontowanie telewizora w stałym miejscu na ścianie. Decydując się na ten wariant uchwytu, powinniśmy mieć jednak pewność, że nie będzie on przesuwany w trakcie użytkowania, np. w celu ustawienia jego wysokości czy kąta. Co jednak ważne, płaski uchwyt do telewizora umożliwia przymocowanie ekranu do ściany w taki sposób, że nie zajmuje on dużo miejsca. Przy montażu telewizora musimy pamiętać o tym, że powinien znajdować się on na wysokości wzroku użytkowników, aby nie trzeba było stale trzymać głowy w górze w trakcie korzystania z ekranu. Jak już wspomnieliśmy, płaski uchwyt do telewizora nie pozwala na późniejszą regulację wysokości czy kąta.

Czym charakteryzuje się uchwyt do telewizora uchylny?

Uchwyt do telewizora uchylny to dobra opcja dla tych, którzy potrzebuję zmieniać kąt widzenia bądź często podłączają dodatkowe urządzenia do odbiornika. Umożliwia on na bezproblemowe odchylenie ekranu, który ustawi się w taki sposób, jaki wymaga tego użytkownik w danej chwili. Najczęściej uchwyt do telewizora odchyla się o około 15/20°. Umożliwia to na bezproblemowe dostanie się do wejść w telewizorze, np. w celu podłączenia kabla HDMI do konsoli czy też komputera.

Dlaczego uchwyt do telewizora ruchomy jest najczęściej spotykany?

Najpopularniejszym uchwytem do telewizora jest typ ruchomy. Pozwala on na swobodne przesuwanie ekranem tak, aby uzyskać odpowiednią wysokość czy kąt widzenia. Ciekawą opcją są uchwyty do TV z pełną regulacją. Taki obrotowy uchwyt do telewizora pozwala nie tylko ona zmianę ustawienia w linii góra-dół, lecz także w pozycji poziomej. Świetnie sprawdza się on w dużych pomieszczeniach oraz przy telewizorach, które służą do różnych celów. Może być on np. umieszczony wyżej podczas oglądania filmu prosto z wygodnej kanapy albo niżej, pod odpowiednim kątem, gdy użytkownicy TV będą oddawać się przyjemnej rozgrywce na konsoli podłączonej do ekranu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą ANS Technika audiowizualna. Wszystkie produkty firmy znaleźć można na stronie: ans.sklep.pl. Sklep oferuje wysokiej jakości uchwyty do telewizorów, które świetnie spisują się w wielu domach czy biurach.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
122 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *