Technologia

Sprężarkownia – dlaczego pełni tak ważną rolę?

• Zakładki: 54


Sprężarkownia jest to pomieszczenie techniczne, które najczęściej znajduje się w zakładach przemysłowych i służy do wytworzenia medium jakim jest czyste powietrze. W tym pomieszczeniu następuje proces przygotowania medium, które następnie wykorzystuje się w szeroko rozumianym przemyśle. 

Samo sprężone powietrze przygotowywane jest w sprężarce. Trzeba tutaj pamiętać, że sprężarkownia pełni bardzo ważną rolę w całym procesie, tym bardziej, że przygotowanie czystego medium wymaga dużych nakładów energii elektrycznej. Właśnie sprężarkownia wpływa na wydajność, ale też zmniejsza ryzyko potencjalnych usterek, które mogłyby wpłynąć na przestój w pracach, co z kolei wiązałoby się ze stratami finansowymi. Trzeba jeszcze pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie, że gdy wybiera się sprężarkownie, muszą być one dostępne, jednocześnie odstęp sprężarki od ścian powinien wynosić co najmniej 1 metr. 

Dlaczego tak ważna jest dobra wentylacja sprężarkowni?

Wiecie już, że sprężarkownia pełni bardzo ważną rolę. Jednocześnie trzeba pamiętać, że nie może być ona traktowana jako schowek czy zagracana. Tutaj dużą rolę pełni również sama wentylacja. Można zastosować prosty kanał, dzięki któremu doprowadzi się powietrze do urządzenia, czyli kompresora. Można też zastosować precyzyjny montaż specjalnej siatki, która będzie wyłapywać różne zanieczyszczenia, a dzięki temu zmniejszy się ryzyko zanieczyszczenia zarówno sprężarkowni, jak i urządzenia. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą ATOMIZAIR.      

Fot. Shutterstock   

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
71 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *