Technologia

Trendy technologiczne w 2021

• Zakładki: 415


Współcześnie, technologia ewoluuje w tak szybkim tempie, że niełatwo jest nadążyć nad wszystkimi zmianami i nowinkami. W związku z pandemią koronawirusa, powstały rozwiązania, które mogą spowodować, że rola specjalistów z branży IT może wkrótce się znacznie zmniejszyć. Przedstawiamy kilka rozwiązań technologicznych, które ostatnimi czasy stały się popularne.

Robotyczna automatyzacja procesów

Jest to technologia, która automatyzuje zadania. Polega na stosowaniu oprogramowania do optymalizacji i automatyzacji procesów biznesowych, takich jak interpretacja aplikacji, realizowanie transakcji czy nawet przetwarzanie danych i odpowiadanie na wiadomości mailowe. Technologia ta automatyzuje proces powtarzalne, czyli takie zadania, które były już wykonywane przez ludzi. Jest to możliwe za sprawą sztucznej inteligencji, która sama uczy się nowych działań.

5G

Mówi się, że usługa 5G zrewolucjonizuje ludzkie życie, ponieważ przyczyni się do udostępniania i przetwarzania takich zaawansowanych technologii jak AR i VR. Obecnie niemalże każda firma telekomunikacyjna pracuje nad wrażaniem technologii 5G. Jest to nowy trend technologiczny, który warto brać pod uwagę.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
312 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *