Internet

Zasady bezpiecznego surfowania w Internecie

• Zakładki: 227


Współcześnie, z Internetu korzystają wszyscy, zarówno osoby dorosłe, jak i nieletnie. Jedni korzystają głównie w celu pracy, inni w celu realizacji pasji, a jeszcze inni, by być na bieżąco z informacjami i mediami społecznościowymi. Warto zadbać o to, by korzystnie z Internetu było bezpieczne?

Przechowuj poufne dane w trybie offline

Kradzież tożsamości to współcześnie jedno z najczęściej popełnianych cyber-przestępstw. Wynika to z tego, że ludzie bardzo często zamieszczają poufne dane w Internecie. Można tego uniknąć w bardzo ławy sposób – po prostu nie udostępniajmy w Internecie tego, czego nie musimy. Warto szyfrować dane, które przesyłamy np. poprzez e-mail.

Sprawdź wiarygodność strony internetowej

W Internecie znajduje się wiele phisingowych witryn, które często trudno jest odróżnić od wiarygodnych stron. Jak tego dokonać? Najpierw spójrz na linię adresu. Obok niej powinna znajdować się mała kłódka, świadcząca o istnieniu certyfikatu SSL, który odpowiada za to, by połączenie było szyfrowane. Warto też zwrócić uwagę na wygląd strony internetowej. Sprawdź czy jest schludna i pozbawiona błędów, czy gramatyka i składnia są spójne, czy wszystkie obrazy są prawidłowo ustawione pod względem rozdzielczości ekranu.

Stosuj silne hasła

Wszędzie tam, gdzie musimy podawać hasła, warto stosować takie, które są bardzo trudne do odgadnięcia. Silne hasło to takie, które ma co najmniej 12 symboli i składa się z kombinacji różnych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Jeżeli nie chcesz wymyślać takiej kombinacji sam, warto skorzystać z internetowych generatorów. Jest to w pełni bezpieczne, dlatego nie musisz się obawiać.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
227 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *